Код Катаріни

22
18
20
22
24
26
28
30
Йорн Лієр Горст Неизвестный автор Код Катаріни

Йорн Лієр Горст — колишній офіцер поліції і слідчий, а тепер знаний норвезький детективіст, переможець премії Nordic Noir Thriller of the Year 2018 року. Його ім"я вже багато років — на перших позиціях офіційних списків бестселерів Норвегії. Твори письменника перекладено на 26 мов. Серія про головного героя тетралогії Вістінґа незабаром буде адаптована в телесеріал, над яким працюють ті самі продюсери, що й над фільмом «Дівчина з татуюванням дракона». Роман «Код Катаріни» — перший у тетралогії «Cold Cases».

Катаріна зникла безвісти 24 роки тому. Щороку в день її зникнення головний інспектор Вістінґ навідує її чоловіка, якому так і не зміг допомогти і який за ці роки став йому майже другом. Вістінґ переглядає «захололу» справу і досі намагається розгадати код, який залишила в записці перед своїм зникненням жінка. Але цього року щось має змінитися. Зникла ще одна жінка, і чоловік Катаріни може бути до цього причетний. Вістінґ має його знайти і розвіяти свої підозри, або ж зіграти в смертельну гру.

Атмосферний, захопливий і напружений роман, справжній скандинавський нуар.

uk no Наталія Іваничук
Jorn Lier Horst Katharina-koden no ArmanDragon Неизвестный автор ABBYY FineReader 15, FictionBook Editor Release 2.6.7 132670415516604632 https://toloka.to/f11 Scan+OCR+spellcheck: ArmanDragon {F3925088-40E5-4D07-BD94-98B241C4A3AC} 1

v 1.0 ArmanDragon (Оцифровано Гуртом)

Код Катаріни Нора-Друк Київ 2019 978-966-688-039-3 Роман Переклад з норвезької Наталії Іваничук Київ Нора-Друк 2019 УДК 82-31 Г 67 Горст Йорн Лієр Г 67 Код Катарінн. Роман / Йорн Лієр Горст ; пер. з норвезької Н. Іваничук. — Київ : Нора-Друк, 2019. — 432 с. — серія «Морок». ISBN 978-966-688-039-3. УДК 82-31 Серія заснована 2008 року Published by agreement with Salomonsson Agency ISBN 978-966-2961-38-6 (Серія) Copyright © Jorn Lier Horst, 2017 ISBN 978-966-688-039-3 © Нора-Друк, видання українською мовою, 2019 © Наталія Іваничук, переклад, 2019 Літературно-художнє видання Йорн Лієр ГОРСТ Код Катаріни Роман Серія «Морок» Дизайнер обкладинки Волгін Юрій Євгенович Старший викладач кафедри дизайну Інституту мистецтв Київського університету ім. Б. Гршчеика В оформленні обкладинки використано зображення shutterstock.com/Alexandre Patchine/Aurora on night sky above traditional Scandinavian wooden red house. Підписано до друку 10.02.2019. Формат 84x108 V32. Папір книжково-журнальний. Гарнітура CG Times. Друк офсетний. Ум. друк. арк. 22.68. Обл-вид. арк. 23. Наклад 1500 прим. Видавець ТОВ «Видавництво Нора-Друк» Свідоцтво про внесення до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції ДК № 4358 вул. Васильківська, ЗО, Київ Тел. (044) 4590944 http: /www. nora-druk. com Замовлення № 19-172. Віддруковано на ПрАТ «Білоцерківська книжкова фабрика» Свідоцтво серія ДК № 5454 від 14.08.2017 р. 09117, м. Біла Церква, вул. Леся Курбаса, 4.

Йорн Лієр Горст

Код Катаріни

1

Картонні коробки стояли в одежній шафі. Три коробки. Вістінґ вийняв найбільшу. Вона вже почала рватися в одному кутку. Вінстінг обережно поніс її до вітальні.

Верх коробки закривався нахльостом. Він роз’єднав накривку й узяв верхню чорну теку. На ребрі теки виднілася вицвіла від часу наліпка: «Катаріна Гауґен». Вістінґ відклав її набік, вийняв червону теку «Свідок І» і ще дві червоні — «Свідок II» і «Свідок III». А тоді нарешті побачив те, що шукав — теку з наліпкою «Кляйверваєн».

У картонних коробках зберігалося все, що було зроблено й письмово зафіксовано у «справі Катаріни». Правду кажучи, зберігати матеріали кримінальної справи вдома було суворо заборонено, але вони не заслужили собі на те, щоб припадати пилюкою в архіві. Щоразу, коли він брав з шафи сорочку, коробки нагадували йому про давнє розслідування.

Вістінґ взяв окуляри й сів, поклавши теку на коліна. Востаннє він гортав її рік тому.

Кляйверваєн — це вулиця, на якій мешкала Катаріна. Скромний будинок посеред лісу був сфотографований з різних ракурсів. На одному фото виднілося вдалині болотисте озерце Кляйверхєрне. Сам будинок стояв на узвишші, за якусь сотню метрів від дороги. Коричневі стіни з білими віконними рамами, зелені двері, порожні квіткові скриньки на підвіконнях.

Гортати теку з фотографіями було однаково, що тинятися домом з примарами. Катаріна зникла, але в сінях стояло її взуття. Пара сірих кросівок, коричневі чобітки, дерев’яні шляпанці, поряд — чоловічі сандалі великого розміру й робочі чоботи. На стінному вішаку висіли три куртки. В коридорі на комоді лежала кулькова ручка, список закупів на щодень, непрочитаний лист у конверті, газета й кілька рекламних брошур. Біля декоративної цяцьки лежав букет напівзів’ялих троянд. Кілька аркушиків-нагадувань наклеєні на дзеркало над комодом: на одному — дата і час, на другому — ім’я з номером телефону, на третьому — три літери і сума. AML 125 крон.

На ліжку — відкрита валіза з купою одягу, ніби Катаріна готувалася до довгої відсутності вдома: десять пар шкарпеток, десять пар трусів, п’ять бюстгальтерів, десять футболок, п’ять пар штанів, п’ять светрів, п’ять блузок і спортивний костюм. Вістінґ так і не зумів збагнути, що ж не так з тією валізою, і чому йому здавалося, ніби щось не так. Добір одягу був якийсь дивний, складений наче за якимсь формальним приписом, спакований кимось стороннім або для когось стороннього — не для себе.

Вістінґ гортав далі. На столі у вітальні лежало п’ять книжок. Видно було, де їх вийняли з книжкової полиці. Декотрі з тих книжок Вістінґ читав: «Зоопарк Менґеле» Ґерта Нюґордсгауґа, «Алхімік» Пауло Коельйо, «Білі ніґґери» Інгвара Амбйорнсена. Поряд з книжками — фото Катаріни з Мартіном Гауґеном на оглядовому майданчику. Вони стояли, обійнявшись, й усміхалися якомусь, вочевидь, випадковому перехожому, який погодився їх сфотографувати. Фото було в рамці, але його вийняли з-за скла й поклали поряд.

Фотографії кухні видавалися найдивнішими з-поміж усіх. На робочому кухонному столі стояла тарілка з намащеною маслом скибкою хліба і склянка молока. Стілець відсунений трохи вбік, на столі — кулькова ручка й те, що згодом назвали «кодом Катаріни».

Вістінґ примружився, розглядаючи фотокопію записки. Серія чисел, розділених уздовж аркуша трьома вертикальними лініями. Ніхто досі так і не розгадав їхнього значення.

На допомогу поліційним експертам навіть прикликали криптологів з департаменту безпеки міністерства оборони, проте їм теж не вдалося розшифрувати загадкового повідомлення. Код надсилали й закордонним експертам, але і їм записка видалася безсенсовною комбінацією чисел.

Вістінґ обернув копію іншим боком, ніби цього разу могло щось змінитися, і він ось зараз розгадає загадку.

Раптом він стрепенувся, відірвався від споглядання фото. Ліне прийшла. Він не почув її привітання. Навіть не завважив її появи у вітальні.

— Гм? — перепитав він, знявши окуляри, і вони повисли на шворці, одягненій на шию.