Непрохані

22
18
20
22
24
26
28
30

Фішер ніби й не чув. Наздогнав я його на перехресті. В усіх трьох напрямках ліхтарик висвітив метри по чотири, а далі лежала чорнота. Пахло камінням, пилюкою.

— Дивно. Ми зараз маємо бути від вулицею.

І тут з глибин одного коридору почувся стогін, дедалі гучніший, вищий.

Ми водночас розвернулися туди. Стогін повторився, наростаючи. Тепер ніби хтось сміявся чи, може, задихався. Потім запала тиша. Звук ішов з лівого коридору.

— Туди, — скомандував я.

Він змусив Медисон підійти до крісла. Те, що сиділо в тому кріслі, було запаковане у пластиковий пакет. Коли Маркус розкрив його руками дівчинки, піднявся сморід — страшний, огидний сморід. У темряві здавалося, що він заповнив цілий усесвіт. На очі Медисон набігли сльози, шлунок скрутило, як при морській хворобі, але Маркус не відсторонився, а смикнув натомість краї пакету, розкриваючи ширше. Запхав руки Медисон усередині, змушуючи торкнутися того, що він вважав рідною домівкою. Запах натякав, що там буде щось тепле, але та штука була холодна. Якась волокниста, масна маса з твердими елементами — кістками. Маркус змусив дівчинку нахилитися, мало не торкнутися обличчям, розтулити рота, ніби хотів скуштувати оте…

Нізащо.

Вона сахнулася, дико розмахуючи руками, і помчала, спотикаючись, до коридору, почала терти долоні об своє нещасне пальто, брудне, закривавлене і тепер ще замащене цією бридкою, страхітливою субстанцією. Вона пробігла попередню кімнату, натикаючись на ящики й меблі, помчала якимось коридором, далі забігла в ще одне приміщення — не знаючи навіть, куди прямує, бо все тут було однакове.

Напрямок не мав значення. Неможливе втекти від того, що у тебе всередині.

Ґері біг лівим коридором. Я почав відчувати інший, відмінний від пилу запах — щось глибше, густіше.

Ми дісталися ще одних дверей і вступили у квадратне, метрів двадцять у периметрі приміщення, заповнене перекинутими меблями, ящиками, якимось мотлохом. Біля однієї зі стіни височіла ціла книжкова шафа. Полиці заставлені старовинними книжками, у більшості своїй не товстішими за зошит. Стіни кімнати були бетонні, повітря — дуже сухе, але смерділо тут дужче, і запах не був схожий на сирість чи плісняву.

Коли ми зайшли в кімнату, я на щось наступив. Воно хруснуло, і моя нога зісковзнула на підлогу.

Я посвітив і побачив довгастий предмет з сірого пластику, завдовжки десь півтора метра і завширшки півметра, з нерівним краєм.

— Що воно? — тихо спитав Фішер.

Я добре знав відповідь, бачив чимало такого раніше. Це був мішок для трупів. Змійка була заклеєна великою кількістю скочу, який трохи відставав на краях, ніби мішок пробув тут дуже давно. Я нахилився до мішка.

— Не відкривай, — попросив Фішер.

Я відклеїв скоч, намацав змійку. Відкрив її сантиметрів на двадцять. Сморід пішов просто неймовірний. Фішер рвучко відвернуся. Я посвітив у отвір. Там було обличчя — залишки обличчя. Вона довгенько тут пролежала, міцно огорнута пластиком. Невисока. Зовсім юна. На обличчі були глибокі порізи, обриси яких складалися у подобу цифри 9.

Я швидко застібнув мішок і приклеїв скоч назад, але сморід не зник. Такий сопух — це не просто запах. Мозок продовжує посилати тривожні сигнали навіть після того, як прибрати джерело. Він знає, що цей запах — ніби ворота до місця, звідки не можна повернутись живим.

Та й не факт, що це було джерело.

Я випростався, пригадавши, що відчув сморід ще тоді, коли ми тільки увійшли в кімнату.