Звірі

22
18
20
22
24
26
28
30

— Приїхали! — образився я. — Тільки встигли третього знайти! Жароху, ми не можемо пити без третього!

— Машину тобі повернуть під будинок, — відрізав Жарох.

— Жароху, він мені так сподобався! — вередував я. — Чому я не можу його допитати?

— Бо зіп’єшся, — гикнув Жарох і відключився.

Я грюкнув дверцятами. Вони щось приховують. Щось настільки серйозне, що дозволяють собі приховувати це настільки відверто. Просто з-під носа забирають якогось ламера, не вважаючи за потрібне навіть пояснити навіщо…

Вони ж знають, як я вмію проводити допити. Тим більше, що зі мною буде Макс, клятий малолітній гіпнотизер…

Стоп. А якщо він мав вирубити його? Якщо навмисне зробив це? Аби я не встиг допитати на місці? Чому? Навіщо?

Макс має допитати його самостійно? Я знову не бачив жодної логіки. Ситуація знову ставала абсурдною…

Об’єкт уже вийшов на вулицю і встановив вербальний контакт із Максом. Простіше кажучи, Аня вже сиділа поруч із ним і щось захоплено розповідала. Макс тримався непогано.

Підтакував, перепитував, посміхався у відповідь. А коли я вже підходив, ляпнув щось таке, що вона розсміялася.

Розсміялася весело, невимушено, щиро…

Ну який з неї Омен? Яка, в біса, Чорна діра? Симпатична дівчинка у навмисне подраних джинсах та ненавмисне подраних кедах. Усміхнена, привітна й помітно менш перелякана, ніж учора.

Перехожі звертали на них увагу. Деякі мрійливо посміхалися. Аякже… Зворушлива сцена — двоє підлітків на лавці.

Хлопчик і дівчинка. Квіти життя. Ідилія. А вони і справді пасували одне до одного. Щось було в обох таке, що робило їх схожими, незважаючи на вік, одяг, колір волосся й очей. Ну просто брат і сестра… Чи молода пара — закохані дуже швидко набувають схожості, особливо у такому пластиліновому віці…

Чому я завжди руйную ідилії?

Я підійшов до лавки, привітався. Аня посміхнулася мені, знову перевела погляд на Макса. Він сподобався їй. Дивно, як таке може сподобатися без гіпнозу? Чи він таки використав якісь свої здібності? Що ж, у будь-якому разі це добре, цю симпатію ми зможемо використати.

— Ходімо? — нагадав я.

— Їдьмо, — виправила мене Аня, — до лікарні треба їхати…

— Їдьмо, — легко погодився я й поглянув на Макса. Він мав повідомити, як відрекомендувався об’єктові. Він зрозумів. Уловив момент, коли дівчинка відвернулася, поглянув в очі, ледь хитнув головою. Ніяк. Нічого не повідомив про себе, але втримав контакт і позитивний настрій розмови. І це з його акторською майстерністю… Що ж, молодець. Випишемо тобі орден.

Я відпустив їх уперед — нехай спілкуються, тим більше, це в них виходить непогано. Отже, цю ідилію я не зруйнував, просто додав їй кінетичної енергії. Квіти життя рушили навідувати бабусю. Квіти… Наше майбутнє… Ой, не заздрю я нам, якщо в нас таке майбутнє. Отруєне, отруйне, зубате…