де
2748=2∙82+7∙81+4∙80=18810
Отже, число 274 у вісімковій системі числення відповідає числу 188 у «нашій», тобто десятковій системі.
Сьома взявся похапцем переводити два числа, які вважав чисельником і знаменником дробової частини змішаного вісімкового дробу, в десяткову форму, записуючи результати у блокнот:
111178=1∙84+1∙83+1∙82+1∙81+7∙80=467910
1005168=1∙85+0∙84+0∙83+5∙82+1∙81+6∙80=3534210
Це зайняло трохи більше хвилини. Ще три хвилини хлопець витратив на перевірку, вивіряючи кожну дію і цифру: він давно не проводив обрахунки вручну і боявся проґавити помилку. Переконавшися, що все правильно, росіянин поділив 4679 на 35342 і до результату додав трійку.
На екрані мобільного телефону висвітилось число 3,132392.
Семен розчаровано зітхнув. Воно нічого не означало. Нічого! Жодної асоціації.
Для чого було карбувати на кам’яній стіні півметровими символами число, яке нічого не значить? Він іще раз перевірив обрахунки і вдруге переконався: помилки не було. Та й де їй там бути? Хлопець спробував «погратися» окремими цифрами: міняв їх місцями, попарно додавав сусідні тощо. Як параноїк шукав приховані смисли… Все марно.
Росіянин заскрипів зубами. Відповідь проста: він схибив на самому початку. Символи на стіні — це не дріб і взагалі, мабуть, не число. Це щось інше.
Пілоти заправили «Мі-17», опустили польовий електронасос і шланги назад у сховок, замаскували закопану в землю цистерну і байдикували. Стрільці розташувались на західному схилі кряжу, задля захисту від сонця спорудивши з футболок сміховинні подоби тюрбанів і повкладавшись на взяті з вертольота рюкзаки. Зі сторони складалося враження, що ґевали, як і пілоти, били байдики. Але то лиш на перший погляд. Насправді чоловіки, не відриваючись, спостерігали за рівниною на заході.
Левко сидів у тіні за хвостовою рампою гелікоптера і стежив за стрільцями.
Джейсона не було. Щойно чорний пікап «Toyota Hilux» підкотив до стоянки, чоловік заскочив на пасажирське сидіння. Незважаючи на тоновані вікна, Левко роздивився і впізнав водія — за кермом сидів той самий рудий бородань, що стежив Ґуннаром Іверсом, швендяв неподалік хатини Бенгта і дивовижним чином опинився в Куско в той самий час, коли туди прилетіли українець і його друзі. Рудий і сивочолий потиснули руки і, схилившись над тим місцем, де розташовується важіль коробки передач, обнялися. Левко спостерігав за ними з холодною байдужістю. Хлопець не дивувався, як не дивується людина, що вставляє останній пазл у картинку, адже задовго до цього бачить, що за малюнок перед нею. Перекинувшись кількома словами з Джейсоном, рудобородий повернув голову і втупився в Левка. Ось тоді, не раніше, українець відчув, як його кишки намотуються на вертел. Не відриваючи погляду, рудий щось проказав сивочолому. Той розтягнув губи в посмішці і поплескав приятеля по плечу, неначе промовляючи «розслабся». Проте рудий не розслабився. Він продовжив щось запекло доводити Джейсону, аж поки той не обірвав його, роздратовано махнувши рукою. Не витримавши погляду, Левко відвернувся і зайшов за вертоліт. Згодом Джейсон висунувся у вікно, прокричав останні настанови Віктору й стрільцям, і «Toyota», круто розвернувшись, помчала на північний захід.
О 13:06 сієста закінчилась. Один зі стрільців випростався, приклавши бінокль до очей. Віктор Шако, краєм ока помітивши рух у західній частині каменистої гряди, також підвівся.
— Щось бачиш, Луїсе?
М’язиста фігура стриміла нерухомо, і тільки через п’ять секунд порив вітру доніс відповідь:
— Їдуть…
Стрільці стали спускатися. Левко спершу подумав, що то повертається Джейсон, але з подивом відмітив, що ґевали тримають М16 наперевіс (стволами донизу), а не за плечима. Наступної миті з «Мі-17» вискочив Віктор, несучи в кожній руці по штурмовій гвинтівці. Пілот передав гвинтівки Джиму Ломбарді й Гордону Лі Куперу, а сам озброївся пістолетом «Glock», попередньо перевіривши кількість набоїв у обоймі.