Голубий пакет

22
18
20
22
24
26
28
30

— Мені байдуже, — відповіла вона. Хоч насправді їй було не байдуже. Вона не хотіла від"їздити надто далеко від міста.

Юля опустила скло. Легенький вітерець обдав обличчя ранковою свіжістю. Сонце, що саме сходило, яскраво бризнуло гарячим промінням і засліпило очі. Стало надзвичайно легко і радісно. Довкола іскрилось життя, прекрасне, вічно юне. Юля відчула, як гаряча хвиля обгорнула її і сльози підступили до горла. Схвильована, вона мовчки взяла руку Герца, що лежала на рулі, і потисла її.

Герц вдячно кивнув головою і всміхнувся.

Шосе привело до лісу, що височів обабіч дороги. Позаду залишився третій кілометр, і на узгір"ї показалось перехрестя.

— Давайте з"їдемо з шосе, — попросила Туманова. Герц скинув ногу з акселератора і зменшив швидкість.

— Ліворуч чи праворуч? — запитав він.

— Байдуже…

Машина, покірна Герцові, зробила плавний поворот ліворуч, з"їхала на польову дорогу і почала спускатись.

На повороті Юля ще раз оглянулась назад і вдруге переконалась, що слідом за ними ніхто не їде.

Машина тимчасом уже спускалась у низину, густо порослу дрібним осичняком та молодими ялинами. І тут Герц припустився невеликої помилки, він вимкнув важіль зчеплення, чого не слід було робити. Спустившись своїм ходом у виїмку, «оппель-капітан» сковзнув задніми колесами, загруз і зупинився. Герц увімкнув першу швидкість, машина смикнулась і забуксувала. Герц став качати її взад і вперед, але це не допомагало. Задні колеса продовжували буксувати із зловісним свистом, і машина поступово зсувалася в ще більшу багнюку.

Герц вимкнув запалювання і зніяковіло глянув на свою юну супутницю.

Юля вперше за останні шість днів по-справжньому, розкотисто і щиро засміялась. Що та маленька затримка? Хіба може вона затьмарити цей радісний день?

— Приїхали? — весело спитала вона.

Герц зітхнув, похитав головою і вийшов з машини. Обережно ступаючи, щоб не забруднити начищених до блиску черевиків, він вибрався на сухе місце, обійшов машину, зазирнув під задній міст і сказав:

— Дрібниця! Сіли трохи на дифер…

— Моя допомога не потрібна? — запитала Туманова.

— Та що ви! Сидіть! Тут вогко і грязюка.

Герц швидко скинув із себе піджак, поклав його на переднє сидіння, засукав рукава і, озброївшись невеличкою сокиркою, заходився рубати ялинки.

Він зробив з них настил, вимостив ними обидві колії, а потім, діставши з багажника саперну лопатку, почав зрізати нею купину, на якій застряв дифер.

Наспівуючи потихеньку якусь пісеньку, Юля взяла в руки прямокутний шматок картону, притиснутий до лобового скла автомашини, і прочитала на ньому: «Проїзд всюди і в будь-яку пору». У лівому кутку красувалася свастика, а внизу чийсь нерозбірливий підпис, скріплений печаткою гестапо.