Соло бунтівного полковника. Вершина

22
18
20
22
24
26
28
30

Він саме доходив уже до собору святого Володимира, коли на дзвіниці вдарили дзвони. Спочатку гепнув басом, мабуть, найсолідніший, відтак він загудів ще і ще. Потім — дзвони менші, зателенькала дрібнота.

Хлопець зупинився, заслухався. Мелодія зачаровувала і якимось дивним співзвуччям віддавалася в душі. Можливо, тому, що в його голові зараз теж звучала мелодія, яка,

щоправда, радше нагадувала безладну какофонію, аніж злагоджене звернення мідних посланців від людей до всевладних небес.

У Володьки зненацька прокинулося бажання підійти ближче до храму. Він не пам’ятає, щоб коли-небудь раніше бував у церкві. Навіть коли вчителька якось водила їхній клас у Печерську Лавру і школярі заходили всередину котроїсь із церков, Володька туди чомусь не пішов. Тоді він свою поведінку нічим пояснити не міг: не зайшов, та й годі. А ось тепер йому захотілось увійти всередину. Він ще не знав, що там робитиме, але реальність уже поволі поверталася до нього, він осмислено попрямував до воріт.

У храмі Володька остовпів. Його відразу окутав якийсь незрозумілий, майже невловимий гул, що, невідомо звідки з’являючись, проникав у тіло і, наче оповиваючи хлопця зсередини, намагався підняти до височенного купола, де величаво й таємничо в розмальованих картинах проживали свої нескінченні віки матеріальні зображення безсмертних біблійних персонажів.

Люди молилися, хтось ставив свічку, хтось просто стояв, опустивши голову, дехто підходив до ікон, щось промовляючи, цілував їх. Володька не чув, що саме говорили люди, але йому здалося, що вони щось просять. Чи просто розповідають. Можливо, й так. Розказують Богові про свої проблеми, надіються на Його допомогу. Ті, які від людей її вже не чекають.

Володька купив кілька свічок, розставив їх там, де ставили інші, особливо не переймаючись тим, що за ікони були перед ним. Біля образу Божої Матері завзято молилася якась дівчина років двадцяти. І хоча хустка дещо затуляла обличчя, Володька помітив, що воно гарне.

«Чому ця дівчина тут? Така щира віруюча чи така вельми грішна? Бо одночасно не можна бути і тою, й іншою».

Дівчина теж звернула увагу на хлопця, який дивився на неї широко розплющеними очима. Але вона не здивувалася: бачила різних людей, бо до храму заходила частенько, вважаючи, що хоч молитвою збереже в собі те людське, що ще залишилося в ній, зважаючи на зовсім не богоугодні вчинки, які, усвідомлюючи їхню порочність, усе ж доводилося їй робити.

5

Володька вийшов першим. Повернувся до храму, тричі перехрестився, як це робили всі, хто виходив із собору. Постояв, почекав. За кілька хвилин вийшла й дівчина. Володька відчував, як почав псуватися настрій. Йому ставало зле. Присів на лавочку. Дівчина бачила, що з хлопцем, якого вона запримітила в церкві, щось негаразд. Не вагаючись підійшла.

— Вам зле? — просто запитала.

— З чого ви взяли? — Володька ледве стримував роздратування. Йому ставало дедалі гірше, але до чого тут ця красуня?

— Бачу, — просто відповіла. — Мене звати Міла. Якщо я правильно зрозуміла ситуацію, то тобі, хлопче, зараз стане ще гірше. На чому сидиш?

У Володьки виникло бажання послати цю дівчину під три чорти, а можливо, і далі, але він усвідомлював, що може зараз накоїти бозна-чого, а ця дівчина така мила і, здається, зрозуміла, що з ним відбувається.

— Зараз би хоч чогось. Хріново мені. А ще кілька хвилин тому було так кайфово. Особливо коли в церкві побачив тебе. Мене звати Володимир.

— Ось і познайомилися. Краще б я не підходила до тебе. Але не в моїй звичці лишати людей у біді.

— Правда? — в’їдливо сказав Володька, відразу ж пошкодувавши про це. До чого тут ця дівчина, коли йому погано? А вона, здається, насправді не збирається кидати його напризволяще.

— Я тут живу недалечко, біля Оперного театру. Думаю, буде правильно, якщо ми зараз підемо до мене. Не бійся, моя професія далека від того, щоб людям шкодити чи завдавати якихось неприємностей. А зовсім навпаки.

— Що значить «навпаки»? — Володька підвівся, готовий уже йти, незалежно від того, що його чекає й чи небезпечне це знайомство взагалі.