Непрохані

22
18
20
22
24
26
28
30

— Серйозно? — нахмурився я.

— А ти не знав? Запекла! Цілі дні щось майструвала. Зачитувалася книжками, з яких від однієї назви нормальна людина впала б у кому.

— Зовсім не схоже на жінку, яку знаю я.

— Авжеж! Вона роками була королевою всіх шкільних наукових ярмарків, страшна, невиправна заучка — і раптом заявила, що піде в рекламу. З її вуст то звучало, як прозвучав би намір стати зіркою Голівуду з моїх! Я особисто гадки не мала, що таке та реклама, а їй тоді тільки-но минуло вісімнадцять, і вона оце заявила за родинним обідом. Я запам’ятала ту історію, бо батьки всіляко підтримували її захоплення наукою, возили до будь-яких гуртків, пишалися — мною так ніколи не пишалися, — аж раптом бум, і вона тим перегоріла. Пам’ятаю, як опали таткові плечі, коли він почув її заяву, — вона усміхнулася, не зводячи очей з хлопчика надворі.— Мені було чотирнадцять, та, здається, саме тоді я усвідомила, що батьківство — справа нелегка.

— Вона пояснювала, що сталося? Чому її раптом так перемкнуло?

— Вона не мусила нічого пояснювати. Вона була свята.

— Наталі…

Вона всміхнулася.

— Та жартую. Ні, не пояснювала. Я одного разу її про те спитала, і тоді вона відповіла, що познайомилася з одним хлопцем.

Серце важко гупнуло у грудях.

— У школі?

— Ні. То, власне, був дорослий чоловік, мабуть, сам рекламний хоча я можу тільки здогадуватися. Думаю, він їй сподобався, але взаємністю не відповів… а вона не змогла з тим змиритися. Знаєш сам, яка вона. Яка вперта. Не має значення, як довго доведеться домагатися свого — вона доможеться. Емі завжди була дівчинкою з відчуттям довгострокової перспективи.

Я відвернувся до вікна, хоча нічого для мене цікавого за ним не було. Я просто не хотів, щоб Наталі бачила моє обличчя, коли я ставитиму наступне питання.

— Вона не говорила, як того хлопця звати?

— Говорила, і, дивна річ, я навіть пам’ятаю. Через чистий збіг обставин. Розумієш, у нас за два чи три місяці до того помер собака. Він мене фактично виростив, тож я ще й досі за ним сумую. Тому я і запам’ятала.

— Хлопця звали так само, як собаку?

— Та ну, любчику. Собаку звали Вупер. Людину назвати Вупером — то навіть у Лос-Анджелесі злочинний намір і скалічене життя. То через породу. У нас була німецька вівчарка.

Правду кажучи, я був настільки впевнений, що собаку звали Крейном, що аж перепитав:

— Хлопця звали Шепард?[4]

— Ага, — на якусь мить вона ніби втратила зв’язок з реальністю. — Дивина. Стільки років минуло, а я все сумую за тим собакою.