Звірі

22
18
20
22
24
26
28
30

Я ж, можна сказати, в цьому середовищі народився.

Саме тому й не було в мене ніколи підліткових кризів та нервових зривів. Не було причин зриватися — в підлітковому віці я вже давно все знав і розумів, я був на своєму місці й виконував свою роботу. Не роботу навіть — прикриваючись наказом, я з насолодою втілював у життя свої бажання.

Бажання вбивати, винищувати, очищувати світ від людей. Я виконував свою місію, своє призначення. Я дурив Жароха та йому подібних: я знищував не загрозу людству, я знищував людство. Вбиваючи кожну особину, відчував задоволення — одним представником менше.

Аня ж у будь-якому разі не була частиною людства в моєму його розумінні. Вона була ким (чим?) завгодно, тільки не однією з тих мерзотних істот, яких у кращі роки я розстрілював направо й наліво. Більше того, якщо вірити шефам, вона могла виконати місію, яка для мене була нездійсненною.

У моїй власній війні вона була на моєму боці. У війні ж із шефами — на протилежному. Я мимоволі торкнувся своєї шиї. Чип, ясна річ, не намацав, але точно знав — він там.

Постояв декілька секунд на місці й розвернувся до дороги.

Уся ця маячня вже давно поступово зводила мене з розуму… Здається, нарешті, звела. Що за ідіотські думки?

Що за спроби зрозуміти те, чого мені розуміти не потрібно?

Що за бажання витягти з шиї те, що має знаходитися там довіку? Чи це бажання витягти себе з гри, яка стала надто складною? Хто винен і що робити?

Та ніхто не винен, це знову стукає у двері криза, клята вікова криза, яка трапляється навіть у житті суперменів. А робити… Ну що тут можна зробити? Дістатися дому, написати звіт і заснути. Нарешті — заснути.

13

Якби я знав, які проблеми зі сном спричинить ця справа, то відмовився б від неї, створивши прецедент у власній роботі на Контору. Відмовився б навідріз: не піду, хоч убийте.

Мене, ясна річ, не вбили б — яка користь їм з мене мертвого?

Підіслали б до Ані когось іншого разом із клятим індиго, а я попхався б додому дивитися власні нічні жахи… Якби ж я тільки знав…

Такі думки крутилися в голові, доки я розліплював щойно закриті очі та тягнувся за «червоним». Потім ще декілька секунд розглядав його, розмірковуючи над питанням, яке чомусь спало на думку лише зараз: чому цей телефон — «червоний»? Він же чорний… Намагався провести напівсонні й тому маревні аналогії між ним і Великою Червоною Кнопкою. Точніше — між натисканням кнопки й кінцем світу та дзвінком телефону й кінцем світу. Виходило цікаво й весело. Було відчуття, що я досі сплю. Відчуття посилилося, коли почув наказ Жароха.

— Ліквідувати, — сухо сказав він, не вітаючись.

— А можна спочатку поспати, а потім ліквідувати? — спитав я, виштовхуючи себе зі сну.

Це відбувалося насправді. Жарох наказував ліквідувати об’єкт. Незважаючи на те, що в звіті я дав абсолютно протилежні рекомендації — я пропонував віддати об’єкт на розтерзання Докові. Я був категорично проти ліквідації.

Я вигадав декілька десятків причин для того, щоб наразі залишити об’єкт під спостереженням. Я досить реалістично набрехав про те, що не бачу жодної загрози для людства з боку об’єкта й навіть навів підстави для такого свого бачення.

Ніколи ще моя думка не важила так мало для Жароха.