Соло бунтівного полковника. Вершина

22
18
20
22
24
26
28
30

5

Була субота, але народ почав збиратися зрання. Незвичний для киян у цей вихідний день людський рух поступово набирав обертів. Люди спочатку збиралися невеличкими групками біля своїх будинків, потім випливали на вулиці й уже сотнями, тисячами йшли у напрямку центру. Хто жив на Троєщині, Оболоні, Теремках, Харківському масиві, Позняках, Нивках, в Академмістечку, Святошині, добиралися до центру на метро, поки заблокували всі виходи з підземки на станціях «Хрещатик», «Майдан Незалежності», «Театральна» та «Золоті Ворота».

Група захоплення, яку особисто очолив генерал Ухаль, піднялася в повітря з бази, що поруч з аеропортом Жуляни, й летіла на великому транспортному вертольоті. Керівники операції з блокування й захоплення нарколабораторії ще напередодні передбачали, що добратися до володінь Назарова в день, коли на вулиці вийдуть сотні тисяч людей, буде нереально.

Ухаль набрав на мобілці номер і, дивлячись у вікно, сказав:

— Ви мене чуєте? — і, мабуть, діставши ствердну відповідь, почав доповідати. — Весь центр забитий. Від Хрещатика маса людей тягнеться Червоноармійською і далі аж до Великої Васильківської, Ломоносова, проспекту 40-річчя Жовтня. Від Майдану Незалежності люди загатили всі вулиці — Хмельницького, Банкову, Володимирський узвіз, далі весь Поділ. Від бульвару Шевченка й університету народ заполонив майже до кінця Брест-Литовський проспект. Велика Житомирська, Артема, Лук’янівка — всюди люди. Бульвар Лесі Українки, Кутузова, Московська, до Кіквідзе й Печерської лаври — так само. Подекуди натовп ще рухається, але переважно вже все стоїть. Резиденція Президента оточена кільцем міліції, та згори воно — як малесенька тріска в океані.

Генерал зробив відбій і набрав інший номер. Відповіли миттю. У трубці знайомий голос:

— Два невеличкі фургони майже повністю завантажені товаром і готові до виїзду. Чув розмову, що пігулки поїдуть не звичним маршрутом, а прямо до столиці, де їх просто скинуть вуличним баригам, а ті безплатно роздаватимуть молодим

людям — усім, хто схоче і скільки схоче. Під дією «дурі» молодь — неадекватна, провокуватиме бійки, почне грабувати магазини, підпалювати автомобілі. На це мусять відреагувати силові структури, внутрішні війська, а в разі потреби — армія. Я висуваюся з частиною «академіків» у невідомому напрямку. Шеф розуміє, що лабораторії кранти, і намагається зберегти «голови», щоб поновити виробництво опісля.

Ухаль «відбився» й знову набрав попередній номер.

— Ваша правда: мій підтвердив учорашні припущення. Але, сподіваюся, ми прибудемо вчасно. Беру на себе відповідальність у разі спротиву — знищувати падло на місці. Кінець зв’язку.

Перелетівши Дніпро, вертоліт швидко наближався до села Вороньки. Он уже показався будинок-палац Назарова на краю села біля самісінької річки.

6

На п’ятому поверсі будинку уряду на Грушевського все підготували для запису звернення до українського народу Валентини Ромниченко — донедавна першого заступника міністра фінансів та економічного розвитку. У невеликій кімнаті, зовсім не схожій на кабінет високого чиновника, яблуку ніде впасти. Газетярі, телевізійники, оператори з камерами обступили стіл, на якому єгипетською пірамідою скупчилися десятки різнокольорових мікрофонів.

Валентина Ромниченко, розуміючи, що її невеличкий кабінет не вмістить усіх охочих почути з перших уст оцінку подій, що розпочалися вранці так раптово, прийняла рішення перейти до іншого приміщення. Преса вже встигла зробити правильний висновок, що про майбутні події хтось знав заздалегідь. Дехто з телевізійників зізнався: їх попередили ще вчора, що в Кабміні назрівають історичні події. Тут же очікували на сенсації відомі своїми гострими публікаціями журналісти Олександр Ліченко, Олександр Єліцович, Людмила Коробкова, Валентина Кошникова, Віктор Портянников.

Валентина Ромниченко дала відповідні вказівки своїм помічникам, і ті швидко організували «переїзд» в інший кабінет. При цьому кімната, куди мали перейти Ромниченко й журналісти, виявилася зовсім порожньою, туди почали переносити ті самі меблі, що раніше стояли в кабінеті заступника міністра.

Коли хтось із помічників хотів узяти зі столу Ромниченко якусь цікаву скульптуру, жінка жестом їх стримала.

— А цю штучку я перенесу сама, — вона взяла в руки статуетку фалосоподібної форми, погладила її й понесла до нового кабінету.

Ромниченко згадала слова людини, яка подарувала їй цю символічну скульптурку. «У тебе попереду складний і дуже відповідальний період життя. Можна сказати — найвідповідальніший. Не виняток, що настане мить, коли тобі не захочеться не просто далі боротися, а й жити. А розпач — найгірший помічник у такій серйозній справі, яку задумали ми. Тому в скруті подивишся на цього стилізованого Анха, погладиш залежно від настрою якусь його частину — до тебе повернуться впевненість і рівновага. Я цього тобі бажаю».

— Так кажеш, шановний Богдане Даниловичу, знак Анх — символ усесвіту й вічності? Ну-ну, побачимо, чи допоможе він мені тепер, коли на мене чекають десятки ось цих акул пера і дюжина телекамер?

— Шановні представники четвертої влади! Не вважайте за підлещування, але маю сказати, що саме ви сьогодні — єдина впливова сила в країні. Крім, звичайно, народу України. Решта, що без жодних на те підстав вважає себе владою, давно нею не є.