Лицарі сорока островів

22
18
20
22
24
26
28
30

- Веди, - наказав я.

Ми пройшли коридорами, що згинаються під такими кутами, які не наважився б спроектувати найавангардистський земний архітектор. Ми минули машини, схожі на котли з ліниво киплячою білою рідиною, і машини, що нагадують клубок добре сплутаного колючого дроту. Ми натрапили ще на двох прибульців.

Найдивовижнішою здавалася реакція Екскурсовода. Він ішов за нами, укутавшись у свій плащ, часом пояснюючи, куди слід іти. У його поведінці не було жодного сумніву.

Поведінка видавала в ньому чужинця сильніше, ніж коліна, що згинаються навпаки.

Затримка вийшла лише біля приміщення, яке екскурсовод назвав «контрольним центром». Овальний вхід до нього закривала металева діафрагма, схожа на ту, що ставлять у об"єктиви фотоапаратів. Відкрити незвичайні двері не вдалося, і ми почали вибивати її з розгону.

Швидше за все, у нас нічого не вийшло б. Але в чергового, який чув глухі важкі удари по діафрагму, здали нерви.

У щільно зімкнуті металеві пелюстки якраз ударили двоє: Толик і Роман, високий хлопець із сусіднього острова. Вони навіть не встигли відійти, коли металеві стулки вигнулися і розкрилися від удару жахливої ​​сили.

Хлопчаки впали. Ті, хто стояв біля дверей, метнулися вбік. Я смикнув Екскурсовода за зв"язані руки, повалив на підлогу, притис меч до горла. Толик нерухомо лежав під зігненими, зім"ятими пелюстками діафрагми. Зсередини металеві листи були багряними і тьмяно світилися. Я не відразу зрозумів, що вони просто розжарені від пострілу. Ромка, незграбно тягнучи ноги, відповзав від дверей.

Ще один заряд вдарив у протилежний бік, пройшовши крізь вибиту діафрагму. У коридорі розірвалася сліпуча біла куля, згасла, залишивши в стіні рваний метровий отвір у вишнево-червоними, оплавленими краями. Повітря на лінії пострілу кілька секунд мерехтіло.

Було дуже тихо. Я глянув на Кріса — він повз до Толика, намагаючись не показуватись у пробоїні. А поряд з понівеченими дверима стояв Меломан з арбалетом у відставленій убік руці.

Черговий виглянув з отвору обережно, але, очевидно, не чекаючи каверзи. Що йому наші мечі за такої переваги у зброї… Він був трохи вищий за нашого бранця і з білястим, рідким оперенням. Тонкі лапи стискали прозору, схожу на кришталь кулю, закріплену на короткій пістолетній рукоятці. Думаю, він просто не враховував наші арбалети. Адже їх ми робили самі, прибульці давали нам лише мечі.

Стріла, пущена Меломаном, вразила його на думку. Черговий помер так швидко, що навряд чи встиг усвідомити свою помилку.

У контрольному центрі ми не затримувалися. Там було ще троє прибульців — з ними розібралися швидко, наче мимохідь. У нас явно з"являлася навичка ведення бою з «людино-птахами».

Поки хлопці обшарівали зал — невеликий, з кількома пультами, що нагадують земні, з постійними помаранчевими світильниками на стелі, я з Ритою та Інгою займався Толиком.

Постраждав він несильно – його лише контузило вибуховою хвилею. Роман почував себе гірше. Той, хто його оглянув, з сусіднього острова шепнув мені про «перебитий хребет».

Бранець байдуже дивився на нашу суєту. Швидко підрахувавши в думці «підсумки бойових дій», я запитав:

— Скільки твоїх залишилося?

— П"ятеро, — не вагаючись, відповів Екскурсовод.

- А де вони?

— Шукайте. Корабель великий, але сховатися в ньому нема де.