— Ого! Невже…
— Так. Спалаху майже не видно, це гвинтівка АС-3, але він щойно вистрілив. Як бачиш, куля влучила жінці точно в лоб. На наступній фотографії видно, як вона виходить із потилиці й застряє в дерев’яній панелі поряд зі скляним віконцем.
Еуне відклав знімки.
— Скажи на милість, Харрі, чому ви вічно сунете мені під ніс ці жахи?
— Щоб ти був у курсі, про що йдеться. Поглянь на наступний знімок.
Еуне важко зітхнув.
— Злочинець оволодів грішми, — вів далі Харрі, показуючи фотографію. — Тепер єдине, що йому залишається, — втекти. Він професіонал, спокійний, рішучий; у нього більше немає ніяких причин залякувати когось або до чогось змушувати. І все ж таки він на кілька секунд відкладає втечу заради того, щоб пристрелити службовку банку. Тільки через те, що управитель витратив зайві шість секунд, дістаючи гроші з банкомату.
Ложечка в чашці чаю, що стояла перед Еуне, поволі малювала вісімку.
— І тепер ти намагаєшся здогадатись, який у нього був мотив?
— Ну, мотив-то є завжди, просто часто складно буває зрозуміти, по який бік здорового глузду слід його шукати. Які будуть припущення?
— Серйозний розлад психіки.
— Але всі інші його дії надзвичайно раціональні.
— Розлад психіки зовсім не рівнозначний дурості. Люди з таким розладом мають не меншу, а деколи навіть більшу спритність у досягненні своєї мети, ніж ми, здорові. Що їх відрізняє від нас, так це самі цілі.
— А як щодо наркотиків? Бувають такі, під впливом яких нормальна людина стає такою агресивною, що в ній прокидається жадоба вбивати?
Еуне похитав головою:
— Дія стимулятора може лише підсилити або послабити схильність, яка вже існує. Той, що вбив сп’яну свою дружину, як правило, не раз про це подумував і на тверезу голову. Люди, що здійснюють навмисні вбивства, як у нашому випадку, майже напевно мають до цього стійку схильність.
— Так ти вважаєш, що хлопець зовсім звихнувся?
— Або ж первісно запрограмований на вбивство.
— Первісно запрограмований?
Еуне кивнув: