Покарання

22
18
20
22
24
26
28
30

Як виявилось, термінал був псевдо матеріальним: увесь прилад був у вигляді голограми. Продавець натиснув кнопку і на сенсорному екрані з’явився каталог книг.

— Знайди книги Остапа Дорошенка, — промовив чоловік.

ЙДЕ ПОШУК

Через секунду викинуло біографію, фотографії та книги автора. Червоним були помічені книги, які зараз продавались у цьому магазині. Але мене шокувало інше: наявність багатьох книг, при тому, що реально я видав три. Я мовчки дивився на сенсорний екран і відчував, що можу втратити свідомість від цього. Такого майбутнього я не очікував.

Нарешті я зумів заспокоїтися і попросив усі книжки подивитися на папері, а не через термінал. Продавець показав їхнє місце розташування і нагадав, що оплатити покупку можна лише через термінал. Цікаво якими грошима зараз розраховуються? Чи може замість грошей плата інша?

Я відкинув ці думки, коли опинився біля високих полиць, переповнених книгами. Моєму здивуванню не було меж, адже більша частина книг була не в паперовому вигляді, а на новітніх носіях інформації, що зчитувались виключно із сенсорного комп’ютера. А паперові книги можна було замовити, бо їх лише друкували на замовлення читачів. Буквально за десять хвилин на моїх очах могли надрукувати книгу, а система друку за потребою стала актуальною у кінці 21 століття. А ще більше популярністю користувались електронні книги, адже рідери тепер були таким звичайним явищем у кожного, як у мій час мобільні телефони. Мені було трохи шкода, що паперові книги своє віджили і тепер їх друкували лише справжнім літературним гурманам, але цифрова епоха диктувала свої правила, а дерев не вистачало на друк усіх мільйонів книг.

Я повільно розглядав обкладинки своїх книг. Своїх наступних книг. Нових. Не написаних.

Відверто кажучи, я не знав, як треба реагувати. Просто мовчки гортав книги і намагався повірити, що це я. Точніше хотілося переконатися, що це не моя творчість. Але яскраві обкладинки, фото автора, анотація та сам сюжет казали лише про моє авторство. Тут не було жодного сумніву. І я не знав, що робити: стрибати від радості, що я стану таким знаменитим письменником, або ж сумувати, що літературний успіх — пройдений етап.

Я хотів придбати свої книги, але потім чомусь передумав. Здавалося, що я боявся читати твори, яких ще не написав. Може це безглуздо, але я вирішив покинути крамницю. На обкладинці було вказано, що автор похований на Мурецькому кладовищі у Дніпрославі. Я не знав, де це знаходиться, але збирався розпитати людей і потрапити туди.

Отже, я не наважився купити власні книги. Продавець мене не впізнав, завдяки довгій бороді, вусам та темним окулярам. Це добре.

Бо інакше, сталося би таке, що навіть я не можу збагнути.

Розділ 31

1

На вулиці мене зустріло тепле привітне сонце, що намагалося зігріти своїм доторком гарячих довгих пальців. Повітря було трохи сухим та спекотним. Вітер, наче навмисно покинув нас у цьому пеклі, щоб ми самі боролися за життя. Боролися, доки є сили та бажання.

Я стояв на узбіччі дороги і чекав таксі. Одне з них матеріалізувалося із молекул та атомів, зупинившись переді мною. Авто було жовтого кольору і нагадувало Хамер, але зовні виглядало трошки інакше. Дверці автоматично відчинилися, запрошуючи мене сісти. Я сів спереду у салон, а дверцята самі зачинились. Повернувшись до водія, я хотів повідомити адресу, але…

Місце водія було порожнім.

Я мовчки уставився на сидіння не в змозі пояснити собі ситуацію. Тоді озирнувся назад, сподіваючись, що таксист сховався за сидінням, щоб пожартувати зі мною. Нікого. Лише я.

Я вирішив вийти з авто, бо мені стало страшно. Спробував відчинити дверцята, але в кінці 21 століття, двері машини по-іншому відчиняють.

Раптом загорівся сенсорний екран (прототип бортового комп’ютера) під яким виникли усі кнопки.

ВАС ВІТАЄ КОМПАНІЯ «АВТОМАКСИМУМ»!

НАЗВІТЬ ПУНКТ ПРИЗНАЧЕННЯ!