Покарання

22
18
20
22
24
26
28
30

— Чуваки! — кажу я. — Більше я в ці ігри не буду грати. Ну його нафіг такий ризик! До біса…

Всі мовчки на мене дивляться. Я роблю висновок, що вони правильно мене зрозуміли. Деякі жарти заходять занадто далеко. Думаю, що я ніколи більше не захочу навіть доторкнутися до карт, не кажучи вже про те, щоб зіграти у партії під бажання. Та й бачити не хочу ці кляті карти! Якби вони були в мене перед очима, то я б порвала їх на шматки, але їх не було на столі.

— А шо ми далі будемо робити? — спитав Іван, з посоловівшими від алкоголю очима.

Валера пригадує, що у нього десь «завалялися колеса», а саме: трамадол. Він погодився їх пошукати, щоб потрапити у віртуальну реальність. Почувши слово «колеса», народ пожвавіваш, ожив, прокинувся, протверезів після випитого алкоголю, передчуваючи перспективу, ще й відчути надзвичайні галюциногенні переживання. Пожвавішали усі, окрім мене.

Я вже знаходжуся в такому апатичному стані, коли стає все байдуже, як воно буде далі. Яка різниця, що вони будуть робити? Все одно, ми купка ідіотів, наркоманів та останніх покидьків, які втратили здоровий глузд та тверезий погляд на сенс життя. Чи є різниця де відкидати копита: серед таких дурнів або десь у купі лайна, поруч із дохлими собаками та кішками? Правда, незважаючи на свій неадекватний стан свідомості, я дуже добре розумію, що всі забави із трамадолом до хорошого не призведуть. Але відмовлятися від цього я не маю жодних сил.

Ось, Катя, наприклад, робить спробу відмовитися від вживання пігулок. Але всі на неї кидають такий погляд, від якого не лише їй, а навіть мені робиться ніяково. Після цього в неї відпадає бажання сперечатися чи спробувати ще раз відстояти власну точку зору. Вона просто підкоряється натовпу, який хоче ковтати «колеса». Тим паче ми сюди вже прийшли точно знаючи, куди йдемо і що на нас може чекати. Тому гріх нарікати на долю чи на обставини. Можна лише себе сварити.

Валера повертається через кілька хвилин до нас у веселу компанію, тримаючи у лівій руці невеличку картонну коробку. Вона дуже стара, уся в дірках та подряпинах. Він ставить коробку на стіл і сідає поруч з нами. Пояснює, що треба брати дві-три пігулки, щоб знесло вежу і ми могли побачити щось надзвичайне. Лише один Іван мовчки встав і пішов з кімнати, навіть не глянувши на нас. Самий сміливий вчинок за цей вечір. Я поважаю його, бо сама не змогла б таке вчинити.

— Сєрий, де мінералка? Треба ж все це запивати водою, — зауважив Руслан.

— Краще горілкою запивати, щоб вставило конкретно, — помітив Валера.

Сергій дістає з під столу пляшку «Моршинської» і ставить її на стіл. Поруч ставить пластикові стаканчики, в яких ми нещодавно пили горілку. Не потурбувавшись їх навіть сполоснути, він наливає води. А Валера відкриває коробочку і я бачу продовгуваті пігулки блакитного кольору. Він каже, щоб «ми не кумарили та вживали пігулки». Валера перший бере в рот три пігулки і проковтнувши їх, запиває водою.

В слід за ним, трамадол починають ковтати інші учасники, включно зі мною. Я ковтаю лише дві пігулки, відчуваючи, що цього мені вистачить з головою. Сергій, як екстремал та експериментатор в області психоделіків, запиває пігулки, не водою, а горілкою. Але ні на кого це не справляє потрібного, очікуваного ефекту, адже трамадол несподіваним чином починає впливати на свідомість.

Буквально за кілька хвилин, я відчуваю цей дивний, незрозумілий вплив на собі. А потім усе починає тьмяніти, голова паморочиться.

Я опиняюся на ментальному рівні реальності.

5

Сеанс гіпнозу зірвався.

Спочатку все йшло чудово, за графіком. Лікар-психіатр, поступово витягував із підсвідомості Долини найбільші, найглибші її страхи, що засіли намертво і не хотіли виринати на поверхню швидкоплинного реального життя. А потім, все і почалося. Дівчина почала казати, що бачить якісь книжки, письмовий стіл… Несподівано вона почала панічно повторювати одне-єдине слово: вода. Повторюючи це слово, викрикуючи його із жахом, вона почала дриґатися і махати руками, наче по-справжньому тонула у воді. Звичайно, лікар негайно припинив процес. Хоча, повернути Долину назад у реальне життя, із царства минулих спогадів невідомої давності, було дуже важко і небезпечно. Проте, ще більша небезпека чекала її там, за межею.

Батьки дівчини були бліді, як мерці і виглядали вкрай жахливо. Лікар наголосив, що, ймовірно, в минулому житті їхня донька була чоловіком, але більш реальне та страшне припущення: що в попередній реінкарнації, вона померла, захлинувшись у воді. Себто, потонула. Тому, подальших спроб, щось дізнатися з приводу фобій не буде у вигляді регресивного гіпнозу.

— А що тоді робити? — розгублено спитала мати.

— Вашій доньці необхідно пройти стандартний курс лікування у нас. Наскільки я розумію, у Долини є слабо виявлені ознаки шизофренії.

Далі було ще цікавіше. Батьки дівчинки, звісно, були у розпачі. А лікар зауважив, що такого роду фобії навіть на ранній стадії вилікувати дуже важко і навіть бувають випадки, коли це не можливо зробити. А у Долини гідрофобія з’явилася років з чотирьох-п’яти і триває близько семи років. Отже, процес лікування може розтягнутися на довгі-довгі роки, на все життя і не принести бажаного результату. Звісно, лікар пообіцяв проконсультуватися із найдосвідченішими фахівцями у галузі психосоматики та парапсихології (навіть про таємниче згадав), проте, це буде коштувати дуже дорого, якщо хтось із них погодиться (погодиться, — підкреслив він) і це ще не факт, що Долина назавжди позбудеться фобії. На останок психіатр (якому теж не завадила б психічна допомога, бо він виглядав дуже дивно, постійно спілкуючись із різними психами, параноїками та маніяками), зауважив, що подібні хвороби часто залишають свій слід на усе подальше життя людини, десь у глибині підсвідомості.

Отже, батьки із маленькою, дивною, маргінальною дівчинкою Долиною, покинули приватну клініку майже ні з чим. З пустим гаманцем, втраченими нервами та із маленькою надією, яка танула на очах.