Соло бунтівного полковника. Вершина

22
18
20
22
24
26
28
30

І раптом полковник почув те, чого аж ніяк не очікував почути саме тут і саме тепер, але що вже давно об’єктивно могло трапитися.

— Богдане Даниловичу, а перейдімо на «ти»? — Це запитання чи пропозиція в устах «Атех» прозвучало так, наче над ними агент думав не вперше і для себе прийняв уже рішення.

— Я не лише не заперечую, а сам уже хотів це запропонувати тобі, — сказав Зорій, останнім словом давши знати, що питання вирішене. — Шкода, що ти за кермом, а то б ми зараз скріпили нашу дружбу в традиційний для українців спосіб.

— Еге ж, і поцілувалися, — вже звичний смішок, який був візитною карткою «Атех», засвідчив: нервове напруження, що панувало на початку розмови Зорія з агентом, зникло.

— А пам’ятаєш, як ми починали? Твої настовбурчені брови, очі, що метали іскри, спроби тиснути на мене. Га, згадалося?

— Та не було такого. То ти придумав, — знову смішок.

— Не придумав. Починали ми, як Ісус Христос і апостол Павло.

— А як вони починали?

— Ще в біблійні часи, коли відбувалося те, що згодом увійшло до Священного Писання й чому ми начебто і віримо, і в чому іноді сумніваємося, жив собі якийсь єврей Савл. Він був одним з найбільш ревних гонителів як самого Христа, так і його прихильників — ранніх християн. Брав участь у їхніх побиттях, а іноді й у стратах. Аж ось Савл осліп. Ісус, дізнавшись про це, сконцентрував особисті незвичайні здібності й гонителя свого зцілив. Савл прозрів. І не тільки в буквальному сенсі. Він обернувся на фанатичного прихильника й послідовника Христа, змінив єврейське ім’я й став… апостолом Павлом. Він же залишив найзмістовніші «спогади» про діяння Ісуса Христа.

— Зрозуміло. Але повернімося до пропозиції розцілуватися.

— Не впевнений, що останнє зараз доречно, але я про всяк випадок приготував для тебе невеличкий подарунок, — полковник розгорнув пакет, який весь цей час тримав у руках. — Візьми ось цю штучку. Я й сам довго не міг визначитися і зрозуміти, що цей витвір людський означає. А коли докопався до істини, то зрозумів: можливо, ця скульптурка — саме те, що відповідає людській потребі, людському прагненню до розуміння своєї сутності, а отже — до самовдосконалення.

— Що це, якийсь стовпчик… схоже на фалос.

— Точно. В руках у тебе магічний знак Анх, що в перекладі з єгипетської означає «життя». Він символізує вічне існування Всесвіту, де об’єдналося божественне і людське. Оцей «стовпчик» означає чоловіче начало. Бачиш, воно справді схоже на фалос. За єгипетською міфологією чоловіче начало означало щось світле, добре, позитивне. А ось ця горизонтальна стрічечка — згори на ньому — символізувала жіноче начало; його єгиптяни вважали за щось негативне, темне, зле.

— І ти вважаєш, що єгиптяни були не дуже далекі від істини?

— Мої знання про підступність жінок — в окремому файлі мого мозку. Мова не про те. Є інші пояснення знака. Ось цей стовпчик-фалос начебто означає земне життя, а поземна риска — це перехід в іншу категорію існування.

— А що це за кільце згори над стрічкою?

— Це кільце, як німб, означає Вічність.

У цілому скульптурка схожа на постать людини, яка начебто розкинула руки й хоче обійняти світ.

Так, Анх у древніх єгиптян вважався символом мудрості й влади над людьми, був ключем до таємниць і символізував безсмертя. На багатьох древніх малюнках єгипетські фараони зображені з цим символом у руці.

Навіть не сумніваюся, що подарунок цей для мене ти вибрав не просто так.