— Я — що?
— Ти таке читаєш?
— Іноді після нього переглядаю. Там бувають прикольні статі про НЛО. В останньому випуску прочитала про таємну американську лабораторію під Чорнобилем. І ще про те, що американці не літали на Місяць: відзняли все в Сахарі.
Марк пирхнув.
— Це маячня. І НЛО, і лабораторія, і зйомки в Сахарі. Особливо зйомки в Сахарі. Уявляєш, скільки людей треба було примусити мовчати, якби все знімали в Сахарі?
— Може, й так. Але погодься, читати таке цікаво.
Хлопець рішуче замотав головою.
— Ні! Як маячня може бути цікавою?
— Маячня завжди цікава. А от наука — нудна.
— Неправда! Так говорять лише ті, хто нічого не знає про науку. От, наприклад, ти знаєш… — Марк наморщив лоба, пригадуючи щось найбільш цікаве й фундаментальне з того, що розповідав Арсен, — ти знаєш, що таке Сонце?
— Думаєш, я не знаю, що таке Сонце?
— То поясни мені!
— Ну це… це типу…
Соня теж розсердилася: «З якого дива я мушу відповідати?»
— От бачиш, ти не знаєш!
Проте відступати не мала наміру.
— Знаю! Це центр Сонячної системи!
— Неправильно! — на радощах сплеснув руками Марк. — Сонце розташоване в центрі Сонячної системи, проте це не пояснює, що воно таке. — Він почухав указівним пальцем перенісся під окулярами, потім тицьнув у небо над головою. — Там є Юпітер. Він, зрозуміло, менший за Сонце, але теж великий. І як Сонце впливає на Юпітер, так само Юпітер впливає на Сонце, він ніби тягне його за собою, через що виходить, що Сонце та Юпітер крутяться довкола спільного центру. Говорити, що Сонце розташоване в центрі Сонячної системи, неправильно, бо Сонце не стоїть в одній точці.
Зморщивши носик, Соня дивилася на Марка, як на роздутого від трупних газів здохлого щура.
— Я зараз виблюю.