Ірландець провів поглядом Джейсона, а тоді розвернувся і зиркнув на трьох студентів, які, до кінця не отямившись, сконфужено тупцяли віддалік.
До вечора Род і Лу оцінили масштаби диверсії і доповіли Джейсону: спалено барак, зруйновано кухню, потрощені комп’ютери й інструменти в одній з лабораторій, кілька куль прошили «Colibri», але ушкоджень несумісних зі стабільним польотом не виявлено, загинуло двоє вартових-перуанців (обоє — від кульових поранень), один мачігуенга звалився з великої піраміди, ще один — зник безвісти, археолог Джеррон Старкс випустив собі кишки. Загалом вісім (враховуючи пілотів) трупів за один день — такого не було з часу заснування колонії на Паїтіті.
У ніч з 20-го на 21 серпня кількість загиблих, хай як це дивно прозвучить, зменшилася.
О пів на третю ночі з сельви виповз Віктор Шако. Він почав кричати, кличучи людей на допомогу, вартові розбудили Джейсона, і всі разом вони притягли пілота на терасу.
Віктор народився в сорочці: після аварії «Мі-17» чоловік відбувся переломом одного ребра і подряпинами. Гордону Лі Куперу і Джиму Ломбарді пощастило менше. Значно менше.
Вівторок, 21 серпня 2012-го, став особливим днем.
Спочатку один із мачігуенга, якого поставили перебирати золоті прикраси, в пошуках наданих Семеном констант, притягнув Джейсону золотий ролик.
— Не зовсім схоже, там ще цятка і риска попереду. І в кінці трохи є. Але частина ніби збігається, — винувато пояснював індіанець.
Вихопивши ролик, Джейсон помчав до Сьоми, який другий день поспіль відлежувався у котеджі.
Навіть будучи під кокаїном (інакше він не міг, біль був настільки сильний, що Семен постійно непритомнів), хлопець втямив, що перед ним постійна тонкої структури, записана однорядковим вісімковим дробом. Риска, схожа на недомальований знак інтегралу, схоже, слугувала розділювачем між цілою та дробовою частиною.
Не встигли росіянин з американцем усвідомити значення знахідки, як заявився ще один мачігуенга. Цього разу із золотою табличкою, на якій також був витиснений вісімковий дріб.
На табличці було зафіксовано число 3454,116124674, яке при конвертації у десяткову систему давало величину 1836,1526675, котра з точністю до мільярдної долі відображала відношення маси протона до маси електрона.
Сьому ледь не розірвало від емоцій. Джейсон теж не стримував збудження.
— Чорт забирай, хлопче, скільки тобі платили у Швеції?
— Ну… в мене була стипендія.
— Так скільки?
— 1200 євро в місяць.
— Я платитиму тобі 12 000, якщо ти працюватимеш на мене.