Чех глитав повітря дрібними й частими ковтками, майже не надимаючи грудей. Він заклав руку за лямку наплічника, наче збираючись його знімати, але завмер і не рухався, втупившись перед собою осклянілим поглядом.
— Допоможіть йому.
Сатомі взялася стягувати з хлопця рюкзак. Ян остаточно сів, випроставши ноги.
— Я більше не можу… — прохрипів він. — Я далі не піду…
Здавалося, що то не Ян промовляє. Анемічні слова вилітали наче з нізвідки, настільки відсутнім був погляд у хлопця.
— Ще цього не вистачало, — злизавши піт з верхньої губи, Левко подивився на чеха.
Сьома несхвально зикнув на українця, а тоді разом з американцем майнув допомагати Сатомі. Через півхвилини Яна звільнили від наплічника і всадовили на більш-менш чистому й сухому місці.
— Ти як, друже? — Сем усівся навпроти. — Нормальок? Попий води. Все буде добре.
Чех не дивився на росіянина. Міцно зчепивши долоні, він упирався поглядом у груди Семена, але зіниці не фокусувалися, неначе прозирали крізь плоть. Сьома скосив погляд униз і зненацька зауважив, що Ян якось дивно стискає долоні. Він тримав їх так, ніби намагався всією правою долонею потиснути основу великого пальця лівої.
Помітивши, що Семен дивиться на його руки, чех повернув їх тильними сторонами догори. Немовби приховував щось. От тільки ховати йому не було чого, крім…
— Яне, що ти робиш? — якомога м’якше вимовляючи слова, спитав росіянин.
Сьома ще раз покосився на руки товариша і нараз усе зрозумів. Як би Ян не повертав долоні, одна річ лишалася незмінною: пучка великого пальця лівиці незмінно торкалася ямки на правому зап’ястку біля закінчення променевої кістки. Пучка не рухалась, наче приклеєна. Семен добре знав, що означає відсутній погляді і «приклеєний» до зап’ястка палець, оскільки його тато також страждав через проблеми з серцем: ні на секунду не розчіпляючи долонь, Ян Фідлер рахував свій пульс.
— Дай сюди. — Сьома торкнувся долоні чеха.
Ян відсмикнув руки (продовжуючи тримати долоні в замку).
— Дай мені руку, — тихо, але твердо наполіг росіянин.
Чех опустив долоні. Семен акуратно взяв його за праве зап’ястя і приставив великий палець до точки, де міряють пульс. Сила ударів була слабкою, ледве промацувалася, але темп був скаженим. Вільною рукою росіянин схопив мобілку, що теліпалась на шворці на шиї, і у програмах відшукав секундомір. Запустив відлік часу і став рахувати, з жахом відмічаючи, що кількість порахованих скорочень серця зростає більш ніж удвічі швидше за кількість відлічених секундоміром секунд.
— Господи, друже, що з тобою таке? — пополотнів Семен.
І в цей момент Ян Фідлер знепритомнів.
Полилась вода, полетіли ляпаси, Сатомі кинулась допомагати Семену, Ґрем і Левко тримались осторонь, сконфужено спостерігаючи за тим, що відбувається. Левко очікував, що мулат більше перейматиметься станом здоров’я свого «коханця», проте американець ніяк не реагував, зберігаючи безпристрасний вираз обличчя.
Через хвилину Ян опритомнів, обвівши друзів затуманеним поглядом.