Потім вона пішла ще раз поглянути на ляду.
Тепер тут було тихо. Тільки на вікні листвяні візерунки, що обліпили вікно, тінню мерехтіли і тремтіли на її дерев’яній рамі.
Клара підморгнула.
— Гадаєш, що ти
Цієї ночі більше не було жодних шарудінь, хороводів, шелестінь і мишачих паван.[4]
Звуки повернулися через три ночі, і вони були ще гучнішими.
— Не
У відповідь стеля угорі виконала складне і химерне балетне па без музики. Цей своєрідний танець на пальчиках не затихав доти, допоки місяць не потонув у світанку. Та щойно його світло погасло, будинок затих і лише дихання ледь живої Клари Пек порушувало тишу.
До кінця тижня ритми стали ще чіткішими. Звуки відлунювали в усіх кімнатах нагорі: кімнаті для шиття, старій спальні та бібліотеці, де попередні мешканці гортали сторінки і дивилися на море каштанів за вікном.
На десяту ніч, о третій годині, помарніла з лиця Клара Пек, почувши звуки барабанного бою і потойбічних синкоп,[5] спітнілою рукою схопила телефон і набрала номер Емми Кровлі.
— Кларо! Я
— Еммо, зараз третя година НОЧІ. Хіба ти не здивована?
— Ні, я лежала і думала про тебе. Я хотіла зателефонувати, але побоювалася видатися дурепою. Щось
— Еммо, можеш відповісти на одне запитання? Якщо в будинку було порожнє горище упродовж багатьох років, — і от раптом на ньому
— Я й не знала, що у тебе є горище…
— А хто
— Телефонний номер служби боротьби зі шкідниками «Геть щурів» на Мейн-стріт… зачекай. Ось. Основний номер: сім-сім-дев’ять-дев’ять. Ти
— Ціла команда легкоатлетів зі старшої школи.
— Хто раніше жив у твоєму домі, Кларо?
— Хто…