Темні таємниці

22
18
20
22
24
26
28
30

І, ступивши ближче, легенько підштовхнув до машини.

8

Щось пішло не так.

Чотар запідозрив це, тільки-но пікап не завернув на дорогу до Піщаного. Як головна машина їхнього невеличкого конвою він білів попереду в світлі фар седана. Коли виїхали з міста на трасу, ззаду виринув бусик, тримався за ними темною тінню. Таким чином, седан, яким керував Ярмолюк, опинився між двома машинами, ніби під подвійною охороною.

– Куди…

– Туди, – відрізав Сава. – Сиди тихо, сопи в дві дірки. Дорога тим часом ставала дедалі гіршою. Так автівки можна запросто вбити, і Ярмолюк скинув швидкість. Не допомогло, машину трусило й підкидало. Перехопивши Вадимів погляд, він пояснив:

– Колись тут польська бруківка лежала. І досі є, але на деяких ділянках її закатали під асфальт. Пуття нема, як бачиш.

– Тобто?

– Бо асфальт наш, – реготнув Сава. – Не стільки поклали, скільки грошей украли. Ремонту не було років із двадцять. Облупився місцями, тепер – ями, а під ямами ще й брук.

Краще вже просто по камінню їздити.

– Піщане – туди хіба?

– Для чого нам Піщане…

Попереду пікап моргнув фарами, пірнув кудись праворуч. Ярмолюк рушив за ним, і зі старої брукованої дороги вони з’їхали на вузький битий шлях. Машину одразу перекосило на першому ж горбку, та Сава напевне знав, як приборкати ці місця – спритно вивернув, заводячи седан на більш-менш наїжджену колію. Бусик рухався позаду, незграбно хитаючись у різні боки, наче велика тварина, яка суне вузенькою, але єдино можливою для себе стежкою. Спершу з обох боків майорів ліс, але згодом ліворуч вигулькнула відкрита місцевість. Тут рух трохи прискорився, мовби контрабандисти хотіли проскочити її швидше. А потім пікап знову взяв праворуч і зник із поля зору.

Чотареві маневри подобалися чим далі, тим менше.

Внутрішній голос попереджав про пастку.

Лишалося зрозуміти, де вона, чого чекати й у чому хитрість. Коли Ярмолюк поїхав за головною машиною й занурився в місцевість, де взагалі, здавалося, проїзду не було, Вадим побачив – біла машина зупинилася. Мікроавтобус тим часом заїхав за ними, але й собі пригальмував. Озирнувшись, Чотар побачив, як із нього вистрибують один за одним троє чоловіків у темному.

– На місці, – Сава натиснув на гальма. – Далі ногами.

Вийшли одночасно. Ярмолюк махнув трійці позад себе, потім тим самим жестом чи привітав Жору і ще одного бійця, який їхав із ним, чи подав якийсь лиш їм зрозумілий сигнал. Один темний лишився біля буса, і Вадим порахував: вартовий, а ще ж водій, отже, їх там двоє. Озброєні всі, сто відсотків. Так само мають зброю інші, разом – сім стволів, навряд тільки пістолети.

Нічого не пояснюючи, Ярмолюк рушив за Жорою, пробираючись крізь зарості. Чотарю нічого не лишалося, як іти за ним. Вони вмить опинилися на комариній території. Тут було одне з їхніх численних воєводств, комахи бридко зуділи, атакували купно, нахабно лізли в носи та вуха. Сава розганяв їх, невдоволено пирхаючи. Вадим убив одразу кількох навпомацки, розуміючи – не допоможе, не налякає. До того ж він заліз кудись у кропиву, і коли випадково задер штанину, його вжалило вище кісточки. Не стримавшись, Чотар вилаявся.

– Ага, не курорт, – озвався з темряви Ярмолюк. – Досі думаю, як тут люди раніше жили й для чого взагалі будувалися.